Φόρτωση Εκδηλώσεις

« All Events

  • Αυτή η εκδήλωση έχει τελειώσει.

HPBU Periphery Nationals 2018

Μάρτιος 3 - Μάιος 13

Πανελλήνια Πρωταθλήματα 2018 / HPBU Periphery Nationals 2018

Περιφέρειες Βορείου Ελλάδος – Στερεάς Ελλάδος και Θεσσαλίας – Πελοποννήσου

North Greece – Central Greece and Thessaly – Peloponnesus

Login Billiards Thessaloniki – Prince of Pool Lamia – Evolution Club Skala Lakonias

 

Login Billiards: Καμβουνίων 9 Θεσσαλονίκη 56224 Τηλ.: 2310 – 0279279

Tournament Directors: Γιώργος και Γιάννης Λογγινίδης

Prince of Pool: Υψηλάντη Α. 11 Λαμία 35100

Tournament Directors: Δημήτρης Αντωνόπουλος και Γιώργος Κουτουμάνος

Evolution Club: Θαλή Κοτούπη Σκάλα Λακωνίας 23051 Τηλ.: 2735 – 029309

Tournament Director: Παύλος Σταυρόπουλος

 

3-4/3:      Straight Pool

17-18/3:  8ball

14-15/4:  10ball

12-13/5:   9ball

Όροι διεξαγωγής / Regulations: http://hpbu.gr/wp-content/uploads/2018/02/HPBU-Όροι-διεξαγωγής-πρωταθλημάτων.pdf

Επιπλέον πληροφορίες / Additional Information: 

To 50% των συμμετεχόντων προκρίνεται για τις τελικές φάσεις τον Ιούνιο / 50% of participants qualifies for Singles Finals in June

Δήλωση συμμετοχών / Registration: info@hpbu.gr (έως 7 ημέρες πριν από κάθε διοργάνωση / up to 7 days before each tournament)

 

3-4/3: Straight Pool

Κλήρωση – Πρόγραμμα αγώνων – Όροι διεξαγωγής / Draw – Schedule – Regulations:

Login Billiards: https://www.online-brackets.com/view/6044

Evolution Club: https://www.online-brackets.com/view/6049

 

17-18/3: 8ball

Κλήρωση – Πρόγραμμα αγώνων – Όροι διεξαγωγής / Draw – Schedule – Regulations:

Login Billiards: https://www.online-brackets.com/view/6158

Semifinal 1: Manousis – Loginidis G. 4-8
Semifinal 2: Chatzimitrou – Lainas    6-8
Final:           Loginidis G. – Lainas     8-4

Evolution Club: https://www.online-brackets.com/view/6160

Semifinal 1: Stavropoulos – Kritikakos   8-5
Semifinal 2: Gouvousis – Karamichas   8-4
Final:           Gouvousis – Stavropoulos 8-2

Prince of Pool: https://www.online-brackets.com/view/6196

Semifinal 1: Alexandris – Antonopoulos   6-8
Semifinal 2: Chondrogiannis J. – Kontos  6-8
Final:           Antonopoulos – Kontos         5-8

 

14-15/4: 10ball

Κλήρωση – Πρόγραμμα αγώνων – Όροι διεξαγωγής / Draw – Schedule – Regulations:

Login Billiards: https://www.online-brackets.com/view/6701

Semifinal 1: Manousis – Lainas               8-7
Semifinal 2: Loginidis G. – Chatzimitrou  8-1
Final:           Loginidis G. – Manousis       7-8    

Evolution Club: https://www.online-brackets.com/view/6703

Semifinal 1: Sanidas – Gouvousis               8-3
Semifinal 2: Georgopoulos – Stavropoulos  8-4
Final:           Georgopoulos – Sanidas          8-5

Prince of Pool: https://www.online-brackets.com/view/6702

Semifinal 1: Antonopoulos – Mattheou                8 -0
Semifinal 2: Chondrogiannis J. – Koutoumanos  7-8
Final: Antonopoulos – Koutoumanos                   5-8

12-13/5: 9ball

Κλήρωση – Πρόγραμμα αγώνων – Όροι διεξαγωγής / Draw – Schedule – Regulations:

Login Billiards: https://www.online-brackets.com/view/7200

Semifinal 1: Sais – Loginidis J.                 4-9
Semifinal 2: Loginidis G. – Chatzimitrou   3-9
Final:           Loginidis G. – Loginidis J.     7-9

Evolution Club: https://www.online-brackets.com/view/7202

Semifinal 1: Sanidas – Gouvousis            9-7
Semifinal 2: Michalopoulos – Marinakos  9-3
Final:           Sanidas – Michalopoulos     9-8 

Prince of Pool: https://www.online-brackets.com/view/7203

Τελικές κατατάξεις / Final Rankings:

14.1:

Βόρεια Ελλάδα / North Greece:

1. Loginidis G.
2. Loginidis J.
3. Chatzimitrou
4. Lainas
5. Taraktsoglou
6. Theos
7. Simforidis
8. Deliakidis

Πελοπόννησος / Peloponnesus:

1. Michalopoulos
2. Karamichas
3. Gouvousis
4. Marinakos
5. Kritikakos
6. Xypolitakos
7. Stavropoulos
8. Gripiotis

8ball:

Βόρεια Ελλάδα / North Greece:

  1. Loginidis G.
  2. Lainas
  3. Chatzimitrou
  4. Manousis
  5. Loginidis J.
  6. Simforidis
  7. Ioakeimidis
  8. Taraktsoglou
  9. Philotheou
  10. Dimitriou
  11. Deliakidis
  12. Papamarinou
  13. Modestos
  14. Theos
  15. Papadopoulos
  16. Sais

Πελοπόννησος / Peloponnesus:

  1. Gouvousis
  2. Stavropoulos
  3. Kritikaros
  4. Karamichas
  5. Xypolitakos
  6. Marinakos
  7. Gripiotis
  8. Manolakos
  9. Michalopoulos

Στερεά Ελλάδα και Θεσσαλία / Central Greece and Thessaly:

  1. Kontos
  2. Antonopoulos
  3. Chondrogiannis J.
  4. Alexandris
  5. Vlachas
  6. Koutoumanos
  7. Mattheou
  8. Mitsaras 
  9. Atmatsoglou
  10. Giatas
  11. Zachilas
  12. Karagiannis

(8-12: FF)

10ball:

Βόρεια Ελλάδα / North Greece:

  1. Manousis
  2. Loginidis G.
  3. Lainas
  4. Chatzimitrou
  5. Filotheou
  6. Simforidis
  7. Loginidis J.
  8. Taraktsoglou
  9. Papamarinou
  10. Deliakidis
  11. Modestos
  12. Dimitriou
  13. Sais
  14. Papadopoulos

Πελοπόννησος / Peloponnesus:

  1. Georgopoulos
  2. Sanidas
  3. Stavropoulos
  4. Gouvousis
  5. Karamichas
  6. Kritikakos
  7. Xypolitakos
  8. Marinakos
  9. Manolakos
  10. Michalopoulos

Στερεά Ελλάδα και Θεσσαλία / Central Greece and Thessaly:

  1. Kotoumanos
  2. Antonopoulos
  3. Chondrogiannis J.
  4. Mattheou
  5. Alexandris
  6. Kontos
  7. Vlachas
  8. Karagiannis
  9. Giatas
  10. Mitsaras
  11. Atmatsoglou
  12. Zachilas

(8-12: FF)

9ball:

Βόρεια Ελλάδα / North Greece:

  1. Loginidis J.
  2. Loginidis G.
  3. Sais
  4. Chatzimitrou
  5. Filotheou
  6. Simforidis
  7. Taraktsoglou
  8. Modestos
  9. Papamarinou
  10. Lainas
  11. Manousis
  12. Theos
  13. Ioakeimidis
  14. Deliakidis
  15. Dimitriou

Πελοπόννησος / Peloponnesus:

  1. Sanidas
  2. Michalopoulos
  3. Gouvousis
  4. Marinakos
  5. Karamichas
  6. Xypolitakos
  7. Stavropoulos
  8. Kritikakos
  9. Manolakos

Στερεά Ελλάδα και Θεσσαλία / Central Greece and Thessaly:

  1. Alexandris
  2. Chondrogiannis J.
  3. Mattheou
  4. Koutoumanos
  5. Vlachas
  6. Antonopoulos
  7. Nasios
  8. Kontos

 

Λεπτομέρειες

Αρχή:
Μάρτιος 3
Τέλος:
Μάιος 13

Διοργανωτής

HPBU